| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Ср, 2025-07-02, 05:54

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України. Українське ділове мовлення
Погода
Статистика
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 44 45 46 47 48 ... 74 75 »
Все ще панікуєте через коронавірус? А бувало й гірше…
Музей історії міста відкриє вам пізнавальну сторінку наймасовіших пандемій в історії людства.



27 березня у світі відзначається Міжнародний день театру. Пропонуємо до вашої уваги науково-краєзнавчий допис про видатну артистку, діячку УНР, доля якої була пов’язана з Поділлям і, зокрема, Проскуровом, - чарівну і неперевершену Катерину Рубчакову, останні виступи якої пощастило побачити саме проскурівчанам понад сто років тому.




Музей історії міста продовжує вас знайомити з найцікавішими експонатами своїх потаємних фондів.
Знайомтесь – ручниця, поважна прабабуся всієї вогнепальної зброї.



Музей історії міста Хмельницького започаткував онлайн-проєкт MUSEUM_WEB_EX, в якому у відеоформаті на музейному каналі YOUTUBE науковий колектив музею проводитиме міні-екскурсії, розповідатиме про окремі експонати з фондів музею, транслюватиме музейні заходи.
До річниці вигнання нацистських окупантів з Проскурова 25 березня 1944 року хранителька фондів музею Вікторія Папонова проводить веб-огляд одного з експонатів періоду Другої світової війни з фондів музею. Експонат можна побачити в експозиції музею, але через карантинні обмежувальні заходи наразі це неможливо, тому ви можете детально дізнатися про нього у цьому відео.



Нині, 25 березня 2020 року місто Хмельницький відзначає 76-у річницю вигнання нацистських окупантів з Проскурова. Друга світова війна кривавим смерчем пронеслася Україною і забрала десятки мільйонів життів її синів і дочок. Не оминуло жахіття війни і Проскурова. 8 липня 1941 року нацисти захопили Проскурів (нині Хмельницький), встановивши жорстокий окупаційний режим, який тривав довгих три роки. Проскурів у часи Другої світової був важливим стратегічним пунктом для ворогів, тому німецьке командування намагалося його зберегти під своїм контролем.


«Свою Україну любіть!..» – цей безсмертний Шевченків заклик об’єднав творчі зусилля митців різних  жанрів у єдиний театрально-мистецький проєкт одразу у двох залах музею історії міста Хмельницького. Зрима і незрима присутність Великого Кобзаря стає найбільш концентрованою саме  шевченківськими днями. І в музеї історії міста Хмельницького 10 березня дух українства витав у повітрі, звучав словами поезій та пісень на вірші Шевченка, виголошував Шевченків заклик любити Україну з полотен художників, графіків, з левкасів іконописців, з українських рушників майстерних вишивальниць, та й навіть більше. Мистецьке дійство того дня захопило всіх присутніх і до краєчку заповнило душу кожного непереборним  шевченковим духом, підтримало незгасиме полум’я шевченкової любові до України в своєрідному, притаманному насамперед самому Кобзареві, синтезі мистецтв.








«Свою Україну любіть!..» – цей безсмертний Шевченків заклик об’єднає творчі зусилля митців різних  жанрів у єдиний театрально-мистецький проєкт 10 березня о 15.00 одразу у двох залах музею історії міста Хмельницького.



Українцям завжди була небайдужа доля України. Вони завше відстоювали та відстоюватимуть свою волю на шляху до Свободи і Незалежності держави. Рівно шість років тому під час переломної сторінки епохи Незалежності України загинули воїни Небесної Сотні… З цієї нагоди у музеї історії міста та його філії - музеї Проскурівського підпілля - пройшов цикл заходів зі вшанування Небесної Сотні.


 


Персональна художня виставка цифрового живопису  «…KOKHAN-ART…» дебютна для юної хмельничанки Анастасії Кохан. Саме під таким псевдо – KOKHAN-ART – працює Настя, і саме так підписує свої роботи. 14 лютого – у день усіх закоханих – вона представила на широкий загал серію авторських плакатів на тему найпопулярніших кінематографічних сюжетів сучасності, серед яких улюблені багатьма культовий серіал «Гра Престолів»,  кінострічки «Сяйво» (за Стівеном Кінгом), «Великий Гетсбі» (за Ф.С.Фітцджеральдом), мюзикл «Найвеличніший шоумен», Поттеріана Джоан Роулінг тощо.



У науковій дискусії  під інтригуючою назвою «Як останці на березі озера Амадока стали Плоскировом?», що відбулася в музеї історії міста Хмельницького, взяли участь відомі науковці, дослідники, археологи, краєзнавці.





Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2025