| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Нд, 2025-07-06, 02:53

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України. Українське ділове мовлення
Погода
Статистика
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 42 43 44 45 46 ... 74 75 »

З Чистим Четвергом пов'язано багато народних звичаїв. Один з них - виготовлення четвергової солі, яка нібито має цілющі властивості і оберігає від пристріту.   Споконвіку жінки займалися її виготовленням і, щоб весь рік мати під рукою сильний засіб, здатний допомогти у важкій ситуації. Так що ж таке четвергова сіль і як нею правильно користуватися, щоб позбутися бід і проблем? Не тільки знайти відповіді на ці питання, а й спробувати власноруч виготовити такий корисний великодній оберіг для своєї родини пропонуємо у майстер-класі від музею історії міста Хмельницького.


У попередніх матеріалах вже йшлося про діяльність в Проскурові і Проскурівському повіті в часи Української революції 1917-1921 років Української громади і «Просвіти». Цікавим для доповнення цієї інформації та відомостей про історію формування Армії УНР є спогад колишнього учасника Українських Визвольних змагань 1917-1921 років, поручника Армії УНР, згодом – визначного громадського діяча в еміграції Овксентія Ільницького. 



Готуємось до Великодня автентично! Сьогодні ми пропонуємо вам спробувати виготовити власноруч справжню подільську бабу, яку, можливо, випікали колись предки корінних проскурівчан, адже її рецепт ми знайшли у книзі "Страви Поділля з душею" авторства відомої дослідниці автентичної подільської кухні Лесі Кравецької.




А ви знаєте, що під час святкування Пасхи у часи Ісуса Христа був тільки прісний хліб? Звичай використовувати заквашений хліб під час святкування Господньої вечері з'явився століттями пізніше - після смерті апостолів Ісуса Христа, коли в християнство закралися звичаї язичників, які саме й випікали паски трьох видів. Жовту паску святили і споживали в Неділю, це була паска на знак поклоніння Сонцю. З білою паскою ходили на цвинтар на Проводи, це була паска душам померлих родичів. Чорну паску — житній хліб українці їли щодня, це була паска господарям та родичам.




Один з наймолодших і найкрасивіших храмів міста Хмельницького - Святомиколаївський храм, що в мікрорайоні Виставка на вулиці Свободи, 2-а, - сьогодні в нашій WEB-EXкурсії від музею історії міста Хмельницького, який продовжує онлайн проєкт MUSEUM_WEB_EX.

Не будемо нудьгувати  на карантині самі і не дамо нудьгувати дітям! Нумо робити разом з нами справжній весняний оберіг – ляльку-веснянку!

Веснянка — це невеличка ігрова лялька, яку  робили навесні і дарували дітям на Пасху.


Багато давніх Великодніх традицій, створених нашими предками, загубилися у віках, проте тих, що дійшли до нас, ми намагаємося дотримуватися, зберегти та передати майбутнім поколінням.



Крім концентраційного табору суворого режиму для військовополонених, який мав п`ять філій по місту, гітлерівці під час Другої світової війни створили в Проскурові єврейське гето в кварталах поблизу старого собору, а також – трудові концентраційні табори.






Жертвам Stalag 355 присвячується. WEB-EXкурсія від музею історії міста Хмельницького.

Щорічно 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в"язнів нацистських концтаборів. Саме цього дня в 1945 році в"язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. Мало кому з сучасних хмельничан відомо, що в роки гітлерівської окупації під час Другої світової війни функціонував табір суворого режиму для військовополонених Stalag 355, який забрав понад 65 000 життів.
Ми не маємо права забути про це...


Сьогодні ми вам розповімо про наступний експонат з фондів нашого музею. Він не є ані цінним, ані унікальним. Він… звичайнісінький. А чи замислювалися ви над тим, хто і як вигадав найбуденніші речі? Сьогодні ми вам розповімо невідому історію відомої всім «кравчучки».



Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2025