| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Ср, 2019-01-16, 08:42

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » Архів матеріалів
1 2 3 ... 47 48 »
Чимало цікавого дізнаємося з новорічного номера газети «Український голос», який зберігається у фондах  музею історії міста Хмельницького. 


Відомо, що орган окружної управи та управи міста Проскурова  газета «Український голос» видавалася в Проскурові в часи Другої світової війни.  Підшивки часопису зберігаються  в Державному архіві Хмельницької області. Перше число газети побачило світ 30 вересня 1941 року. Грунтовне  дослідження  щодо діяльності часопису та долі його редактора, нашого земляка, родом із села Копачівка Деражнянського району  Юхима Кошельника  під назвою «Анатоль Юриняк:  таємниця справжнього імені» написав директор обласного літературного музею Василь Горбатюк.

Щасливі різдвяні віночки – власноруч виготовляли хмельницькі школярики в музеї історії міста Хмельницького.Цьогоріч 15 грудня виповнюється  дев`яносто друга річниця від дня народження нашого відомого земляка Володимира Вовкодава - краєзнавця, фольклориста, етнографа, члена Національної спілки журналістів України, засновника  та першого директора  музею народного месника Устима Кармалюка в селі Кармалюкове Жмеринського району Вінницької області. З цього приводу засновано премію імені нашого видатного земляка, в одній з номінацій якої - а саме в галузі краєзнавства - відзначено наукового співробітника музею історії міста Хмельницького Оксану Собко.


Лекцію під такою назвою, присвячену вшануванню 85-х роковин Голодомору-геноциду в Україні, провела директор музею історії міста Хмельницький Галина Барабаш  для курсантів Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.Працюючи в Державному архіві Хмельницької області в серпні цьогоріч, ми несподівано зустріли за роботою в читальному залі відомого науковця, історика, автора численних  досліджень з історії України різних періодів, професора Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, академіка АН ВШ України Володимира Сергійчука. Виявилося, Володимир Іванович, який, до речі, є членом правління ВГО «Меморіал» імені В. Стуса, під час своєї відпустки вивчає в нашому та інших архівах в Україні  та за кордоном документи періоду Голодомору. Радше, продовжує вивчати. Адже, кожен українець, який себе поважає, мав би познайомитися з книгами Володимира Сергійчука «Як нас морили голодом», «Український хліб на експорт», численними статтями, інтерв`ю, виступами професора.


Звісно ж, українці, яким небайдужа власна історія, уважно стежать за дискусією в медіа, яка вже багато років триває довкола визнання Українського Голодомору 1932-1933 років геноцидом та довкола числа жертв цього геноциду. Незважаючи на щільний графік, науковець погодився поспілкуватися на цю тему.


Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2019