| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Вт, 2024-03-19, 05:48

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України
Погода
мишки teddy bears
Статистика

Студія "Репліка"

СТУДІЯ  ІСТОРИЧНОЇ  СТИЛІЗАЦІЇ, РЕКОНСТРУКЦІЇ  ТА  РЕСТАВРАЦІЇ  «РЕПЛІКА» 


Створена  відповідно до плану роботи на 2013 рік  та за наказом по музею № 33 від 27.04.2013 р.

Положення

1. Студія історичної стилізації, реконструкції та реставрації «Репліка» (далі – Студія) є допоміжним науково-практичним і творчо-дослідницьким органом при музеї історії міста Хмельницького.

2. Створення Студії ініційовано науковим колективом музею.

3. У науково-практичній  і творчо-дослідницькій роботі Студії можуть брати участь всі бажаючі.

4. Участь у роботі Студії не передбачає жодних соціальних, вікових або освітніх обмежень.

5. Учасники Студії мають право брати участь у її роботі на безоплатній основі.

6. Метою створення Студії є:

- поповнення науково-допоміжного фонду музею шляхом вивчення, розробки, виготовлення копій, реплік, макетів та муляжів, реконструкції історичних костюмів тощо самостійно або артільним методом у приміщенні музею і для подальшого їх прийняття до музейного фонду та експонування в залах музею;

- залучення широких верств населення до альтернативного вивчення та популяризації історії міста;

- залучення до організації та активної роботи Студії учнівської та студентської молоді міста в якості волонтерів;

- організація майстер-класів запрошених фахівців зі споріднених галузей, дотичних до музейної справи (істориків, краєзнавців, археологів, реставраторів, реконструкторів, ремісників тощо);

- дослідження та відтворення забутих народних ремесел;

- відтворення можливих подій з життя наших давніх та прадавніх предків, культурного етногенезу з залученням суміжних дисциплін: етнографії, антропології, археології, порівняльного мовознавства тощо;

- дослідження та реставрація старовинного співу і танцю (в перспективі).

7. Робота Студії передбачає дослідження та матеріальне відтворення предметів побуту, вбрання, зброї, взуття, прикрас, ритуальних предметів тощо широкого історичного діапазону від часів трипільської культури до часів Другої світової війни у вигляді історичної стилізації та/або історичної реконструкції.

8. Робота Студії передбачає реставрацію оригінальних предметів, що мають місцеву історичну та культурну цінність, силами студійців із залученням відповідних фахівців-консультантів на волонтерській основі.

9. Студійці мають право самостійно обирати вид діяльності у складі Студії.

10. Студійці мають право вносити пропозиції щодо коригування напрямку роботи Студії, видів її діяльності та часу і тривалості студійних зібрань і занять.   

Студія «Репліка» як дорадчий орган музею історії міста Хмельницького, для створення своїх проектів успішно співпрацює з громадськими організаціями і клубами міста, серед яких клуб історичної реконструкції «Cord Fortis», ГО «Руський центр», ГО «Хранителі спадщини», молодіжний театр МБК «Дзеркало Всесвіту» (нині «Дзеркало»), театр вогню МБК «Вогень», з відомими науковцями, з викладачами ХНУ та інших вишів міста, з викладачами ХДШО та ДПМ, педагогічними колективами та вихованцями музичних шкіл та шкіл мистецтв міста, з колекціонерами, реставраторами, благодійниками, волонтерами.
Серед втілених проектів – щорічна «Європейська ніч музеїв», що традиційно відбувається у вечірній час просто неба в пішохідній зоні вулиці Проскурівської навпроти музею історії міста Хмельницького в Міжнародний день музеїв (18 травня), участь музею у відкритті туристичного сезону в місті, у проведенні виїзних виставок з елементами реконструкції історичних подій, історичного костюму, традицій, реконструкторських лицарських боїв, участь у рекламних заходах мас-медіа, спрямованих на популяризацію історії міста та діяльності музею історії міста. Це і майстер-класи для учнів шкіл, і співпраця з реконструкторами міста, і поповнення науково-допоміжного фонду музею репліками – тобто відтвореними в наш час копіями раритетних предметів, без чого був би неможливий динамічний розвиток музею в інтерактивному та інноваційному напрямках.

Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2024