| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Сб, 2023-09-23, 13:42

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 6 ... 63 64 »


Музей історії міста Хмельницького щиро дякує директору мовної школи "Polonius", викладачу панові Каролю Франковскі - за допомогу у створенні музейного аудіогіда польською мовою, а також за подаровані до бібліотеки музею книги.

Всесвітньою федерацією поріднених міст ухвалено відзначати кожну останню неділю квітня як Всесвітній день поріднених міст. Саме з цього приводу музей історії міста презентує міні-експозицію з власних фондів, що ілюструють дружні зв’язки з порідненими містами.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдав шкоди здоров’ю мільйонів українців.У черговій краєзнавчій книзі цьогорічного лауреата регіональної премії "Скарби землі Болохівської" в номінації "Краєзнавство" (з чим музей сердечно вітає!), лауреата Всеукраїнської премії "За збереження історичної пам`яті імені Леся Танюка і Хмельницької міської премії імені М. Орловського, археолога та історичного реконструктора 
Володимира Захар`єва /із Ватралів/ і відомого проскурово- та хмельницькознавця, блогера, знаного фотохудожника Леоніда Западенка йдеться про події та людей, долі яких пов`язані зі святинею католиків обласного центру та краю - костелом Святої Анни.18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам'яток і визначних місць, а в Україні – День пам’яток історії та культури. На жаль, багато пам’яток нашого міста наразі втрачено, зокрема будівлю цукрового заводу у Хмельницькому.Щорічно 12 квітня Україна відзначає День скаута. Подію започаткували 28 березня 2008 року.
Скаутський рух у світі з’явився у 1907 році завдяки британцю Роберту Бейдену-Павеллу, який створив табір скаутів і розробив теорію скаутингу. В Україні скаутинг став популярним у 1911 році. Національна організація отримала назву "Пласт", а скаутів назвали пластунами – як колись козаків Запорізької Січі, що займалися розвідкою.

11 квітня — Міжнародний день визволення в'язнів концтаборів.Ця пам'ятна дата відзначається на честь події, що мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали повстання.


Етновиставка авторських писанок «Великоднє диво від Світлани Делікатної» днями відкрилась у музеї історії міста Хмельницького. Наші предки в дохристиянські часи вважали яйце дивом. Без перебільшень. Дивом творення життя. Дивом, що наділяє натхненням і силою жити. Тому цілком логічно, що саме яйцю в прадавні часи була виокремлена сакральна місія стати писанкою, вкритою потужними захисними символами, писаними природними фарбниками.У музеї історії міста Хмельницького виступив із захопливою науково-краєзнавчою лекцією відомий в Україні та за кордоном дослідник, нумізмат Ростислав Саввов (на фото в центрі).

Цікаво і компетентно про нумізматику Поділля - від нумізмата, дослідника, кандидата технічних наук Ростислава Саввова: за яких умов, з якою метою і де саме почали на Поділлі карбувати власну монету - подільський півгрошик?Про це та ще про багато пізнавальних речей, котрі стосуються історії рідного краю загалом та нумізматики, зокрема, ви зможете дізнатися на лекції відомого подільського дослідника, нумізмата, краєзнавця Ростислава Саввова "Карбування монет у Подільському князівстві у ХІV столітті".

Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2023