| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Пт, 2023-03-24, 18:37

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 59 60 »


Рік, що минає, навчив нас більше любити і ще глибше шанувати. Цей рік – великого подвигу та безмірної жертовності всього українського народу. Нехай 2023 рік стане для нас усіх переможним! Світло все одно переможе темряву! З прийдешнім! Все буде Україна!


Новорічні гноми – зворушливі дитячі іграшки та модні цьогоріч інтер’єрні прикраси для дорослих. Давайте разом з музеєм історії міста Хмельницького спробуємо зробити оригінального гнома власноруч з підручних матеріалів.

Ще донедавна символами святкування Нового року були Дід Мороз та Снігуронька. Вважалося, що сивий дід приходить у новорічну ніч і дарує подарунки, а допомагає йому молода дівчина, Снігуронька, його онука. Та в українців є ще Чудотворець Миколай, який тішить малечу смаколиками під подушкою. Чи взаємозамінні ці образи? Дуже часто ми говоримо про те, що Дід Мороз і Снігуронька — це радянські образи. Але наскільки це радянський образ, коли він реально виник? Чи можемо ми цю історичну ретроспективу чітко зафіксувати?
14 грудня 1945 року в Проскурові за «антирадянську пропаганду та агітацію» на 10 років виправно-трудових таборів ГУЛАГу засудили авторку щоденників зі свідченнями про Голодомор в Україні вчительку з Харківщини Олександру Радченко.


В МУЗЕЇ ІСТОРІЇ МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ АВТОРСЬКОГО МИСТЕЦЬКОГО СПЕЦПРОЄКТУ НІНИ КАЧЕРОВСЬКОЇ ДО ЮВІЛЕЮ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ «300 РОКІВ – 30 КРОКІВ». В урочистому засіданні взяли участь представники міської літературної спілки «Поділля», учні міських шкіл, студенти хмельницьких вишів, шанувальники української літератури та філософської думки.


6 грудня відзначаємо державне свято – 31-шу річницю Збройних Сил України. Це свято української звитяги, мужності, героїзму і відваги. У цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.

Про цікавинки з історії міста Хмельницького розповідають старовинні листівки, колекцію яких представили на експозиції в музеї історії міста Хмельницького краєзнавець, заступник голови Хмельницької міської спілки колекціонерів «Проскурівський Колекціонер», член Національної спілки краєзнавців України Дмитро Казанцев та кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею, член Національної спілки краєзнавців України, автор краєзнавчих книг з історії міста Хмельницького Сергій Єсюнін.Знову корисне поповнення музейних фондів від Петра Маліша - редактора, письменника, журналіста, голови обласної організації Національної спілки письменників України, лауреата літературних і краєзнавчих премій.90-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ В УКРАЇНІ: В СМЕРТЕЛЬНОМУ ПРОТИСТОЯННІ З БІЛЬШОВИЦЬКИМИ КАТАМИ


 ...Чорна біда Голодомору-геноциду в Україні не оминула своїм жорстоким зашморгом  й завжди щедре на природні дари, багаті врожаї, трудящих людей Поділля, в тому числі й місто Проскурів та Проскурівську округу, а потім – й Проскурівський район...

Дев`ятий рік поспіль ми відзначаємо День Гідності та Свободи, який символізує одну з найважливіших подій в сучасній історії України  - Революцію Гідності 2013-2014 років, що розпочалася з мирної акції – Євромайдану -  21 листопада 2013 року.Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2023