| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Сб, 2021-06-19, 15:08

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 43 44 »
1939 – 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!У 40 країнах світу відзначають День матері. В Україні цей день відзначається другої неділі травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. У більшості країн День матері святкують саме другої неділі травня, але в деяких є спеціально встановлені дати. Крім України, 9 травня 2021 року вшановувати матерів будуть в Естонії, США, Мальті, Кіпрі, Данії, Фінляндії, Німеччині, Італії, Туреччині, Австралії, Японії, Бельгії, Бразилії та в інших країнах.
В Україні жінка, матір завжди була берегинею сім'ї. Наші далекі предки з великою побожністю ставились до материнства і загалом шанобливо до жінки. Свідченням цього є значна кількість жіночих божеств, особливо їхній зв'язок з материнством і сімейними цінностями.


7 травня, у День радіо музей історії міста Хмельницького вирішив продемонструвати свою невеличку колекцію радіоприймачів різних років та розповісти вам декілька цікавих фактів про радіомовлення.Триває Світла Седмиця у християн східного обряду - час радіти і співати пісні. Саме тому автентик-студія "Репліка", що працює при музеї історії міста Хмельницького, представляє у своєму аудіо-візуальному проєкті "Традиції. Пісенна спадщина Поділля" реконструкцію жартівливої подільської народної пісні "Ой летіла пава", яку в селі Соснівка, що на Ярмолинеччині, співали зазвичай Великоднього тижня. Такі обрядові пісні-веснянки звуться тут ягілки.
Готуємось до Великодня разом!
Музей історії міста пропонує майстер-клас з виготовлення незвичайних прикрас, які буде неважко виготовити своїми руками як дорослим, так і дітям.Напередодні великого свята музей історії міста Хмельницького презентує великодню міні-експозицію з власних фондів, де налічується більше сотні екземплярів писанок, крашанок та шкрябанок. Вишиті та оздоблені бісером, дерев'яні та натуральні, з курячого, качиного чи гусячого яйця - всі вони є одвічним символом перемоги життя над смертю.30 квітня 2021 року святкує свій 65-літній ювілей наш талановитий земляк, відомий український поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2009) Павло Миколайович Гірник.Чорнобиль для України – тяжке, виснажливе випробування, яке залишило глибокий слід не лише в пам’яті, а й в долях людей. Трагедія зачепила всіх. Аварія вражала своїми масштабами, стався викид радіації еквівалентний 500 атомним бомбам, постраждало понад 3 мільйони людей, сотні тисяч покинули свої домівки. Про свою важку та неоціненну чорнобильську місію згадують хмельницькі ліквідатори...Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдав шкоди здоров’ю мільйонів українців.Сумні чорнобильські роковини… 26 квітня минає 35 років після атомної катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка змінила життя багатьох українців і зокрема хмельничан.
Багато вже говорилось про причини, героїзм простих людей і негуманну поведінку тодішніх керівників держави та КПРС/КПУ. На догоду ідеологічним ідолам був пришвидшений запуск реактора в роботу.
Через ідеологічні амбіції провели невдалий експеримент, який і став причиною катастрофи на реакторі. Але найжахливіше - це приховування реальної інформації, яка могла допомогти запобігти поширенню наслідків катастрофи та врятувати життя людей.
1 травня 1986 року, через 5 днів після вибуху і початку поширення радіаційного забруднення, в столиці та більшості міст України пройшли традиційні святкування і паради.


Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2021