14 червня 2025 року минає 134 роки від дня народження Євгена Коновальця.
Євген Коновалець – видатний політичний та військовий діяч України, полковник Армії Української Народної Республіки УНР та засновник одного із найбоєздатніших її підрозділів – Січового Стрілецтва, начальний командант Української військової організації (УВО), очільник проводу Організації українських націоналістів (ОУН).
День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України — державний пам'ятний день в Україні, що відзначається щороку 4 червня та був запроваджений для ушанування пам'яті дітей, що загинули внаслідок російсько-української війни з 2014 року рішенням Верховної Ради України від 1 червня 2021 року. Ми вшановуємо пам’ять дітей України, які загинули від рук, куль, розірваних ракет і бомб ворога. Сльози, відчай, біль, злість і ненависть! Це те, що відчуває кожен з нас.Знищується нація. Знищується основна цінність – наше майбутнє. Відібрані, скалічені життя наших дітей – це незгоєні довічні рани України. Маленькі українці найбільше страждають від війни… Катування, ґвалтування, вбивства, сирітство, депортація…Російський агресор веде війну проти України варварськими методами, знищуючи націю та намагаючись викорінити ідентичність українців. Ворог незаконно вивозить дітей у російську федерацію. Щоденно калічить наших дітей та вбиває. Діти проводять нескінченні години в бомбосховищах через невибіркові атаки. Протягом трьох років з початку повномасштабного вторгнення, діти з прифронтових населених пунктів провели в бомбосховищах більше 8000 годин, що спричиняє стрес і серйозно погіршує їхнє життя. Вимушене переміщення поглиблює ризики, з якими стикаються діти, включно з переживанням розлучення із родиною та стикаються з підвищеними ризиками торгівлі людьми, експлуатації та насильства, що в свою чергу призводить до значного стресу та психологічної травми. росія вбиває і калічить українських дітей.
Музей історії міста Хмельницького вшанував пам’ять загиблого Героя Миколи Тараса – воїна, реконструктора, волонтера музею ‒ меморіальним заходом, під час якого відбулось офіційне відкриття Зали середньовічної реконструкції імені Миколи Тараса у постійній експозиції музею.
У День Героїв музей історії міста Хмельницького презентує на майдані перед кінотеатром імені Т. Г. Шевченка експозиції, присвячені історії та символіці Українських Збройних Сил.
23 травня ми відзначаємо День Героїв – свято, яке стало символом незборимості української нації. Цього дня вшановуємо велич духу борців за волю і державність України, Героїв, котрі з великої любові до України своїм лицарським чином і гідним життям наближали і утверджували вільну, єдину, рівну серед рівних у Європі і світі державу Україну. У цей день вітають усіх, хто ризикував своїм життям, борючись за українську незалежність, а також віддають шану загиблим героям.
22 травня 2025 року, напередодні Дня Героїв, о 17:00 в музеї історії міста Хмельницького проходитиме меморіальний захід пам’яті загиблого Героя Миколи Тараса – воїна, реконструктора, волонтера музею.
На своїй четвертій персональній виставці в музеї історії міста Хмельницького берегиня проскурівського модерну Неллі Павлова презентувала 29 авторських графічних і живописних робіт, об’єднаних під назвою «Міські історії». Графічні техніки, які міксує Неллі Павлова, ‒ неповторні, авторські, з гармонійним поєднанням невагомості акварелі зі своєрідною лінійністю графіки, акцентованими майстерною каліграфією та фактурністю зім’ятого паперу – у такий прийом художниця передає фактуру каменю. Не поступається рельєфністю і фактурністю й живопис Неллі Павлової: багатошаровий, у стриманій, але вивірено насиченій колористиці, огорнений світлом, особливий – його впізнаєш з-поміж тисяч робіт інших митців.