| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Чт, 2025-07-03, 14:36

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України. Українське ділове мовлення
Погода
Статистика
Головна » 2025 » Червень » 21 » 27 травня – День Сил Спеціальних Операцій ЗСУ
15:32
27 травня – День Сил Спеціальних Операцій ЗСУ
Вітаємо «сталевих вовків» - нащадків українських козаків-характерників - з професійним святом!


Указом Президента України № 346/2025 від 26 травня 2025 року 27 травня Днем Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.
Відтепер День Сил спеціальних операцій Збройних сил України відзначатиметься в Україні щорічно 27 травня.
«Ушановуючи мужність та героїзм воїнів Сил спеціальних операцій ЗСУ, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також з метою започаткування нових військових традицій постановляю установити в Україні День Сил спеціальних операцій ЗСУ, який відзначати щороку 27 травня», — зазначено в указі.
Раніше День Сил спеціальних операцій відзначався щорічно 29 липня.
У Генштабі ЗСУ пояснили, чому дату святкування одного з наймолодших воєнізованих підрозділів української армії перенесено. Адже саме цього дня, 27 травня 2014 року, воїни полків спецпризначення, майбутніх ССО, разом з побратимами з інших складових Сил оборони провели операцію зі звільнення нового термінала Донецького аеропорту від ворожих військ та встановили прапор України.
Окремим наказом командувача ССО генерал-майора Олександра Трепака дата 29 липня визначена днем вшанування полеглих воїнів Сил спеціальних операцій.
Сили спеціальних операцій 一 наймолодша та найсучасніша складова Збройних Сил України. Це військова еліта держави. Воїни ССО виконують найважчі та найсекретніші завдання. Відповідно до закону, органи військового управління і військові частини розвідки ССО можуть бути залучені до заходів добування розвідувальної інформації для підготовки держави до оборони, підготовки і проведення спеціальних операцій або спеціальних дій, забезпечувати готовність Збройних сил України до оборони країни. Тобто Сили спеціальних операцій здійснюють ведення спеціальної розвідки.
Нині наших «сталевих вовків», загартованих бойовими діями і спецопераціями у виснажливій тривалій війні з рашистськими загарбниками, можна вважати одними з найдосвідченіших бійців у світі. Це люди непересічної долі, непохитної волі, стійкі, мотивовані, віддані Україні і її народу.
Про подвижницький шлях більшості із цих героїв ймовірно українці дізнаються через роки після завершення цієї війни. А про подвиг декотрих – і через століття. Треба наголосити, що, приміром, із десяти хмельничан, полеглих за Україну у російсько-українській війні та удостоєних звання Герой України з присвоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно, - дев`ятеро – військовослужбовці саме Сил Спеціальних Операцій Збройних Сил України.
ССО Збройних сил України були створені 28 липня 2016 року для виконання найскладніших завдань. За дев`ять років існування підрозділу бійці ССО провели численні бойові та спеціальні операції як на фронті, так і в тилу ворога.
Сили спеціальних операцій — це окремий рід сил Збройних Сил України, до якого входять підрозділи спецпризначенців, Рух опору та підрозділи психологічних операцій. ССО успішно виконують завдання, які інші вважають "неможливими", вони — професіонали з неможливого. Типові завдання ССО: сучасні бойові дії та рейди, психологічні операції, робота «цивільної адміністрації», здобуття розвідувальної інформації за лінією фронту, навчання іноземних армій, безпекових і поліційних сил, створення агентурних мереж, медична допомога, пошук, евакуація та доставлення полонених, заручників,
підготовка до переворотів, повалення режимів, впровадження в структуру військових організацій та спецслужб з метою шпигунства чи знищення людей, які являють державі загрозу, антитерористичні операції, виявлення, ідентифікація, визначення цілей для власних засобів ураження та інші.
Підрозділи Сил спеціальних операцій першими заходять у тил до ворога суходолом, морем та з повітря, готуючи основу для операцій з визволення України від ворогів. Більшість із проведених операцій ССО - засекречені і мають гриф із позначкою «державна таємниця», так само, як і інформація про бійців, які входять до елітного підрозділу. Однак деякі операції все ж відомі суспільству. Зокрема, згадаємо про подвижництво українських спецпризначенців після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
Їхня участь у Битві за Київ, операція з оборони аеродрому в Гостомелі, операція з оборони аеропорту Миколаєва, участь в обороні Чернігівської та Сумської областей, у звільненні острова Зміїний у Чорному морі, блискавичному контрнаступі на Харківщині, у визволенні Херсона, битві за Бахмут, обороні Авдіївки, Часового Яру та Вовчанська, в операції в Курській області рф та багато інших – блискавичний приклад дій сучасних, професійних та результативних воїнів.
Воїни ССО воюють найсучаснішою зброєю, спорядженням, технікою, застосовуючи найновіші воєнні технології.
Рух опору ССО розвиває агентурні мережі на тимчасово окупованих територіях і організовує боротьбу проти російських військ. Ці підрозділи здійснюють диверсії, знищують логістичні шляхи та техніку ворога, порушуючи ланцюги постачання рф та допомагають іншим підрозділам Сил оборони України звільняти території на півдні та сході країни.
Підрозділи психологічних операцій ССО планують і виконують завдання з впливу на ворога як на передовій, так і в глибокому тилу.
Досвідчені інструктори навчають новобранців різних військових спеціальностей за стандартами НАТО у навчально-тренувальних центрах ССО по всій Україні.
Шлях до ССО для кандидатів з інших родів військ проходить через відбір та навчання на Кваліфікаційному курсі, який розроблений на основі програми ССО США. Проте, навіть після цього навчання, вдосконалення не закінчується — військовослужбовці ССО постійно розвивають свої навички як у своїх підрозділах, так і самостійно.
Їхній колір — сталевий. Їхнє гасло "Іду на ви!" живе понад тисячу років з часів київського князя Святослава Хороброго, який під двозубом на щиті нищив своїх ворогів. Сьогодні цей двозуб разом із вовкулакою, символом воїна з надприродними здібностями, є символікою ССО.
Оскільки наш обласний центр також став колискою для підрозділів ССО, котрі нині звитяжно боронять Батьківщину, торік, 6 грудня 2024 року, до Дня Збройних Сил України, в Хмельницькому на вулиці Кам`янецькій, поруч скверу Сил Спеціальних Операцій, встановлено пам`ятний знак Сил Спеціальних Операцій – «Двозуб Святослава Хороброго» - на честь Героїв Сил Спеціальних Операцій.



Він нагадує мешканцям і гостям міста про подвиг воїнів Сил Спеціальних Операцій та інших підрозділів військ, які віддали своє життя за Україну.
Сьогодні здоровимо наших дорогих воїнів, захисників, відважних оборонців, фахівців Сил Спеціальних Операцій Збройних Сил України із знаменним днем, бажаємо мирного неба, Божого захисту, наснаги, здоров`я, везіння, здійснення заповітних задумів. Ваша мужність, цілеспрямованість, розум, злагодженість та відданість, ваші подвиги в ім`я майбутнього України варті найщирішої вдячності. Прийміть подяку за вірну службу народові України.
Слава Україні! Героям Слава!
Переглядів: 38 | Додав: varta
Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2025