Сьогодні |
---|
|
|
Головна » Архів матеріалів
Нова персональна виставка членкині Спілки дизайнерів України, лауреата національних та міжнародних мистецьких конкурсів Антоніни Шерстинюк під назвою «Акварелі», котра днями відкривається у музеї, - це 38 надзвичайно майстерних, глибоких, соковитих, сповнених сонця, барв, настроїв художніх робіт. Познайомитися з творчістю однієї з провідних подільських майстрів живопису та дизайну Антоніни Шерстинюк, поспілкуватися з авторкою картин запрошуємо на відкритті виставки «Акварелі», котре відбудеться 28 листопада 2024 року о 16.00 в мистецькій залі музею історії міста Хмельницького на Проскурівській, 30.
|
Голодомори в радянській Україні – найтрагічніша сторінка нашої історії. У свідомості українського народу і народів світу не сприймається, що таке могло бути в найродючішій частині землі, де зосереджено 27% світового чорнозему. Справді, важко зрозуміти, як могло статися за 26 (з 1921 по 1947) років аж три голодомори (саме голодомори, бо голод був на такій стадії, що в усіх 3-х наявне людоїдство), один з яких 1932-1933 рр. кваліфікується як геноцид голодом.
|
Цьогоріч пам`ятний день відзначається під гаслом, запропонованим Українським інститутом національної пам`яті: «НАС НЕ ПОДОЛАТИ!»
Це гасло народилося на українських майданах, під час акцій мирних протестів проти свавілля тодішньої влади, котрі переросли у революції – 2004-го та 2013-2014 років, що стали поворотними подіями в поступі Української держави. Рефреном звучав над майданами України приспів пісні єднання: «Разом нас багато, нас не подолати!»
|
СКОРБОТНІ ДЗВОНИ ПОДІЛЛЯ - під такою назвою в музеї історії міста Хмельницького відкрилася меморіальна експозиція, приурочена до Дня пам`яті жертв Голодоморів в Україні.
|
19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення. 19 листопада 2024 року – для України сумна і водночас знакова дата - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в нашу землю. Водночас ми констатуємо: попри весь біль, жах, втрати, жертви, котрі спричинила рашистська агресія, Україна живе, бореться, стоїть і міцно тримає захисний щит проти підступної навали вбивць і мародерів завдяки неймовірним зусиллям та героїзму наших Збройних Сил, волонтерів, усіх громадян, поєднаних ідеєю державності, соборності, свободи та демократії. Усіх, хто працює, рятує, зберігає, донатить, тримає оборону і підкріплює власну віру і віру своїх співгромадян у майбутнє України вчинками і прикладом.
|
17 листопада 2024 року минає 134 роки від дня народження Костя Місевича
Цьогоріч, 17 листопада 2024 року, виповнюється 134 роки від дня народження нашого земляка, відомого подолянина, уродженця села Глезнів Проскурівського повіту, активного учасника Української революції 1917-1921 років Костянтина Федоровича Місевича.
|
19 листопада о 13:00 запрошуємо на відкриття виставки, яка приурочена до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні «Скорботні дзвони Поділля» Цей виставковий проєкт – данина пам'яті мільйонів українців, які стали жертвами комуністичного режиму. Це – реакція на те, що відбувається сьогодні. Це – наш внесок в боротьбу, щоби непокаране зло з часом дістало справедливе покарання. Експозиція складається з окремих розділів, що охоплюють майже століття – від початку 1900-х років і аж до визнання Голодомору геноцидом у сучасному світі. Особливий розділ, зокрема, розкриває механізми і наслідки організованого Голодомору-геноциду 1932-1933 років на Поділлі, території сучасної Хмельниччини. Запрошуємо відвідати експозицію.
|
У рамках програми шефської допомоги днями до музею завітали вихованці військового ліцею Державної прикордонної служби України. Музейники не лише радо надали хлопцям можливість безкоштовно відвідати музей та оглянути експозицію, а й тактильно ознайомитися з деякими експонатами, сфотографуватися з ними та дізнатися про них багато цікавого. А на згадку про це музей охоче діляться з ліцеїстами та їх викладачами світлинами.
|
Днями завершилась музейна практика студентів, які навчаються на гуманітарному факультеті у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії за спеціальністю "Історія. Середня освіта" (група І-21).
У музеї історії міста Хмельницького 10 практикантів-істориків упродовж кількох тижнів приміряли на себе фах музейника - знайомились із багатогранністю специфіки роботи в історичному музеї.
|
У музеї історії міста Хмельницького нині гостює художня виставка авторського декоративного розпису волочищанки Ганни Єрменчук-Гручман "А ти сій квіти...", на якій експонується 22 роботи художниці та 12 робіт її учнів і учениць, адже пані Ганна є не лише членкинею Національної спілки художників України та Національної спілки народних майстрів України, а й натхненним успішним педагогом. У високому рівні виконання робіт вихованців пані Ганни Ви можете пересвідчитись, якщо завітаєте на Проскурівську, 30. А на розглядання ретельно вимальованої деталізації дивовижних картин самої художниці дійсно варто викраяти трохи свого буденного часу, аби він перетворився на безцінне джерело незабутніх спогадів про цю виставку.
|
|
|