| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Пт, 2024-12-27, 11:54

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України. Українське ділове мовлення
Погода
Статистика
Головна » 2020 » Листопад » 27


З нагоди скорботного відзначення 87 роковин Голодомору та вшанування пам’яті жертв геноциду голодом 1932-1933 років музей історії міста Хмельницького долучився до державної інформаційної кампанії та представляє виїзну інформаційно-документальну виставку просто неба на Проскурівській, яку можна оглянути на її пішохідній частині впродовж п’ятниці, 27 листопада. Експозиція складається з 20 крупноформатних інформаційних банерів, що розповідають про злочинні причини та жахливі наслідки штучно викликаного знекров’я закатованої голодом знесиленої України страшної доби Голодомору. Чотири банери з двадцяти містять унікальну локальну інфографічну інформацію про голод на Поділлі та зокрема в Проскурові,
  розроблені та створені науковим колективом музею історії міста Хмельницького.



Е
фективним механізмом пограбування населення в часи Голодомору була торговельна мережа магазинів «Торгзін», яка починалася з так званої торгівлі з іноземцями, що й обумовило відповідну абревіатуру назви. Саме установам цієї злочинної організації більшовики доручили виконувати спеціальне завдання – в обмін на продукти харчування максимально витягти з населення всі наявні запаси побутового золота, срібла, діамантів, антикваріату, іноземної валюти та прибрати до рук всі перекази з-за кордону, надіслані для врятування голодуючих родичів.



Хлібозаготівельні плани (1928-1933 рр.) стали непомірним тягарем для українського села. Закони, постанови, циркуляри передбачали лише силове вирішення проблем. Масові обшуки, накладання натуральних та грошових штрафів, позбавлення присадибних ділянок, занесення на «чорні дошки», тиск з боку карних органів, побиття, приниження селян місцевими горе-керівниками, додаткова заготівля хліба у 1932 році, формування насіннєвого фонду, до якого конфісковували власне зерно хліборобів, - все це призвело до жахливого Голодомору 1932-1933 рр.




День пам'яті жертв голодоморів ‒ щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно 
цього дня громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.


Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2024