Сьогодні |
---|
|
|
Головна » Архів матеріалів
6 грудня — це день, коли в 1991 році український парламент ухвалив закон « Про Збройні сили України». Саме цей документ визначає ЗСУ як «військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності». Сьогодні не лише Конституція, але й мільйони українців покладають надії на ЗСУ у захисті України від варварської агресії РФ, яку Росія розпочала в 2014 році і розширила в лютому 2022-го до повномасштабної геноцидної війни.
|
3 грудня 2024 року в Україні та світі відзначається 302 роки з дня народження Григорія Сковороди - видатного українського філософа, богослова, поета, педагога.
|
В музеї історії міста Хмельницького відбулося відкриття персональної виставки талановитої подільської художниці, дизайнерки, викладача мистецьких дисциплін Антоніни Шерстинюк під назвою «Акварелі». В експозиції представлено 38 живописних робіт: пейзажі, натюрморти, етюди, виконані в техніці акварелі, котрі репрезентують творчі пошуки мисткині із 2012 по 2024 рік.
|
Нова персональна виставка членкині Спілки дизайнерів України, лауреата національних та міжнародних мистецьких конкурсів Антоніни Шерстинюк під назвою «Акварелі», котра днями відкривається у музеї, - це 38 надзвичайно майстерних, глибоких, соковитих, сповнених сонця, барв, настроїв художніх робіт. Познайомитися з творчістю однієї з провідних подільських майстрів живопису та дизайну Антоніни Шерстинюк, поспілкуватися з авторкою картин запрошуємо на відкритті виставки «Акварелі», котре відбудеться 28 листопада 2024 року о 16.00 в мистецькій залі музею історії міста Хмельницького на Проскурівській, 30.
|
Голодомори в радянській Україні – найтрагічніша сторінка нашої історії. У свідомості українського народу і народів світу не сприймається, що таке могло бути в найродючішій частині землі, де зосереджено 27% світового чорнозему. Справді, важко зрозуміти, як могло статися за 26 (з 1921 по 1947) років аж три голодомори (саме голодомори, бо голод був на такій стадії, що в усіх 3-х наявне людоїдство), один з яких 1932-1933 рр. кваліфікується як геноцид голодом.
|
Цьогоріч пам`ятний день відзначається під гаслом, запропонованим Українським інститутом національної пам`яті: «НАС НЕ ПОДОЛАТИ!»
Це гасло народилося на українських майданах, під час акцій мирних протестів проти свавілля тодішньої влади, котрі переросли у революції – 2004-го та 2013-2014 років, що стали поворотними подіями в поступі Української держави. Рефреном звучав над майданами України приспів пісні єднання: «Разом нас багато, нас не подолати!»
|
СКОРБОТНІ ДЗВОНИ ПОДІЛЛЯ - під такою назвою в музеї історії міста Хмельницького відкрилася меморіальна експозиція, приурочена до Дня пам`яті жертв Голодоморів в Україні.
|
19 листопада - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення. 19 листопада 2024 року – для України сумна і водночас знакова дата - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в нашу землю. Водночас ми констатуємо: попри весь біль, жах, втрати, жертви, котрі спричинила рашистська агресія, Україна живе, бореться, стоїть і міцно тримає захисний щит проти підступної навали вбивць і мародерів завдяки неймовірним зусиллям та героїзму наших Збройних Сил, волонтерів, усіх громадян, поєднаних ідеєю державності, соборності, свободи та демократії. Усіх, хто працює, рятує, зберігає, донатить, тримає оборону і підкріплює власну віру і віру своїх співгромадян у майбутнє України вчинками і прикладом.
|
17 листопада 2024 року минає 134 роки від дня народження Костя Місевича
Цьогоріч, 17 листопада 2024 року, виповнюється 134 роки від дня народження нашого земляка, відомого подолянина, уродженця села Глезнів Проскурівського повіту, активного учасника Української революції 1917-1921 років Костянтина Федоровича Місевича.
|
19 листопада о 13:00 запрошуємо на відкриття виставки, яка приурочена до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні «Скорботні дзвони Поділля» Цей виставковий проєкт – данина пам'яті мільйонів українців, які стали жертвами комуністичного режиму. Це – реакція на те, що відбувається сьогодні. Це – наш внесок в боротьбу, щоби непокаране зло з часом дістало справедливе покарання. Експозиція складається з окремих розділів, що охоплюють майже століття – від початку 1900-х років і аж до визнання Голодомору геноцидом у сучасному світі. Особливий розділ, зокрема, розкриває механізми і наслідки організованого Голодомору-геноциду 1932-1933 років на Поділлі, території сучасної Хмельниччини. Запрошуємо відвідати експозицію.
|
|
|