Чи виконав РУХ свою історичну місію, і, якщо так, то – яку?До чого прагнули, у що вірили, за що боролися наші земляки, перші рухівці, люди, котрі у непрості часи тоталітарної комуністичної реакції, переслідувань за погляди, відсутності свободи слова започатковували і втілювали ідеї демократії, соборної незалежної національної держави України, незважаючи на ризики для себе і своїх сімей? Якою була соціально-політична ситуація в області та обласному центрі в кінці 1980-х років, коли патріотам довелося засівати перші зерна людської і національної гідності у маси зденаціоналізованих і позбавлених історичної пам’яті українців? Чи написана у нас в місті, області, зрештою, повна історія розвитку пострадянського демократично-патріотичного руху, з усіма іменами, подіями, фактами?
Відповіді на ці питання обіцяють дати відомі історики України, області та міста на засіданні науково-практичної конференції «Народний Рух України за перебудову (Народний Рух України), у 1989-1991 роках на Хмельниччині: становлення, діяльність, розбудова», присвяченої 30-річчю створення Народного Руху України, яка відбудеться 27 вересня 2019 року в залі Хмельницької міської школи мистецтв. Початок о 10.00.
Організаторами конференції виступили Хмельницька міська рада, музей історії міста Хмельницького, громадський комітет ветеранів НРУ.
У конференції беруть участь відомий історик, письменник, доктор історичних наук, професор Володимир Сергійчук та низка провідних науковців міста й області, ветерани-активісти НРУ, представники закладів освіти міста та області.
В рамках науково-практичної конференції відбудеться презентація книги Лева Бірюка «Народний рух. До 30-річчя НРУ: становлення, діяльність, розбудова».