| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Сб, 2021-06-19, 15:44

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » 2021 » Травень » 21 » УКРАЇНСЬКА ГЕРОЇКА В СИМВОЛІЧНОМУ ПРОСТОРІ МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
10:30
УКРАЇНСЬКА ГЕРОЇКА В СИМВОЛІЧНОМУ ПРОСТОРІ МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
За кілька попередніх років за ініціативи міської влади міста Хмельницького в обласному центрі з`явилася низка перейменованих вулиць на честь визначних осіб, героїв української історії та меморіальних знаків, присвячених знаковим постатям українського державотворення. Серед них – вулиці: імені Степана Бандери – теоретика й провідного діяча українського національно-визвольного руху (перейменована 2016 року), вулиця імені Петра Болбочана – визначного військового діяча, полковника Армії УНР, командувача Запорізького корпусу Армії УНР (перейменована 2016 року), вулиця Січових Стрільців – одного з найбоєздатніших військових формувань Армії УНР (названа 2014 року), вулиця Павла Скоропадського – державного, політичного, військового діяча, Гетьмана Української Держави 1918 року (перейменована 2018 року), вулиця Костя Місевича – визначного українського державного, політичного, культурного діяча у 1917-1943 роках, провідника ОУН, кобзаря УПА, вулиця Євгена Коновальця – військового, державного діяча УНР, командувача корпусу Січових Стрільців, команданта УВО, засновника ОУН (перейменована 2016 року)... та багатьох інших.

Українське історичне обличчя міста Хмельницького нині означують пам`ятний знак на місці майбутнього пам`ятника Степанові Бандері на розі вулиць Степана Бандери та Зарічанської, встановлений 2016 року,меморіальні дошки воїнам-борцям за українську державність Євгенові Коновальцю (встановлена 2018 року),Симонові Петлюрі (встановлена 2019 року),Романові Шухевичу (встановлена 2018 року),


Костеві Місевичу (встановлена 2020 року)...Прикметно, що новітня історія України знайшла своє відображення в назвах вулиць Хмельницького: у березні 2014-го одну з центральних вулиць міста перейменували на честь Героїв Майдану – загиблих хмельничан – учасників Революції Гідності, а 2017 року на розі вулиць Героїв Майдану та Соборної було зведено пам`ятник Героям Небесної сотні.
На честь воїнів Збройних Сил України, учасників антитерористичної операції на сході України у 2014-2018 роках, які загинули відстоюючи соборну Україну, відповідно до рішення Хмельницької міської ради від 25 січня 2016 року одну з вулиць мікрорайону Ракове перейменовано на вулицю Героїв АТО.На цій вулиці мешкали солдати Володимир Панчук, Анатолій Сулімата Герой України старший лейтенант Іван Зубков, які загинули в бойових діях під час Антитерористичної операції.
Слід сподіватися, що розширення символічного простору міста, наповнення його «місцями пам`яті», пам`ятними знаками, що репрезентують події і постаті української історії та героїки дозволить в майбутньому створити цілісну систему, яка сприятиме формуванню суспільної пам`яті на патріотичних, україноцентричних засадах, визначатиме виразне «обличчя» українського європейського міста і сприятиме консолідації громади та суспільства. Звичайно ж, наявність пам`ятників, меморіальних місць потребує ще й доповнення всезагальними святкуваннями, масовими відзначеннями дат, публічного вшанування історичних осіб, передавання всього об`єму досвіду та інформації підростаючим поколінням. З часом ця інформація стає частиною суспільно-політичного життя, підживлює, посилює і легітимізує історичну пам`ять. А це зробить і народ, і державу сильнішими.
Переглядів: 28 | Додав: varta
Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2021