| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Ср, 2020-12-02, 13:12

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » 2020 » Листопад » 13 » Кінотеатру імені Тараса Шевченка - 80!
15:46
Кінотеатру імені Тараса Шевченка - 80!
Сьогодні, 13 листопада 2020 року, відзначає свій 80-річний ювілей кінотеатр імені Т. Г. Шевченка.
Спорудження спеціалізованого кінотеатру почалося в 1936 р. Це будівництво стало найбільшим за всі попередні роки існування радянської влади в місті та було навіть включено до республіканського плану розвитку народного господарства України.Урочисте відкриття нового кінотеатру, який отримав ім’я легендарного радянського льотчика Валерія Чкалова, відбулося 13 листопада 1940 р.: на площі перед головним входом на святковий мітинг зібралися тисячі проскурівчан, грав оркестр, звучали палкі промови виступаючих, у цей же день відбувся і перший кіносеанс – демонстрували нову комедію "Музична історія”.
Кінотеатр відразу став гордістю міста і по праву ввійшов у число найкращих в Україні. І це не дивно – просторий кінозал, фойє, бібліотека, музично-оркестровий зал, буфети, найсучасніша на той час апаратура, – все було до послуг відвідувачів. В архітектурному плані нова будівля гармонічно довершила формування тодішньої центральної площі Проскурова, ставши її домінантою: навпроти розташовувався будинок міськвиконкому (нині військкомат), поруч, через будинок – драмтеатр (нині Будинок культури), а з тильного боку кінотеатру розкинувся центральний парк культури та відпочинку.
Що цікаво, із моменту відкриття кінотеатр ім. Чкалова ніколи не змінював свого профілю.
Навіть під час ІІ Світової війни у кінотеатрі продовжували показувати кіно — переважно для офіцерів і солдатів німецької армії. По війні, у 1949 році в кінотеатрі ім. Чкалова обладнали малий зал, розширили великий.
1964 року кінотеатр став широкоформатним
У перші роки незалежності України — в 1992-му заклад дістав сучасну назву — його перейменували у кінотеатр імені Т. Г. Шевченка, хоча і донині старожили нерідко називають його народною назвою Чкальник.
На тематичній міні-виставці в музеї історії міста Хмельницького представлено експонати з фондів музею: фотоальбоми, які розповідають історію кінотеатру та про творчі зустрічі видатних кіноакторів з хмельничанами, афіши кінофестивалей та гучних прем’єр минулих років.


Переглядів: 29 | Додав: varta
Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2020