| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Пн, 2019-12-16, 07:24

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » 2019 » Листопад » 29 » Пам`ятай Майдан!
17:04
Пам`ятай Майдан!

Революція «на граніті», Помаранчева революція, Революція Гідності… Частина нашої історії, феномен, який продовжують вивчати і трактувати історики, політологи, соціологи, філософи, письменники, психологи…  Українська міфологема Майдану  продовжує  доводити свою незборимість і життєздатність, розгортаючись і варіюючи, бурхливо пробиваючи щоразу нове русло  на шляху до вимріяної мети: самодостатня національна держава, харизматичний, відданий ідеї державності лідер, демократичний, соціально справедливий устрій… Не забули… не зреклися…  Не зреклися? Не забули? Ні.


Майдан – у кожного українця всередині, латентно, але живий, готовий будь-якої миті спалахнути новим вогнем… Нам не до сну.  Тому що Майдан – це не лише територія для зібрання і волевиявлення,  це – символ нашої демократії, яка живе у кожному українцеві, бо закарбована в його генетичний код.  Це – точка дотику і сплаву, місце нашої справжньості та єдності  у найважчий час – усіх українців, незалежно від  верств, майнового стану, конфесії, місця народження…  Майдан – ознака нашої громадянської зрілості…  Саме про це - про нас і нашу добу, про наш злет і нашу боротьбу  - нова фотовиставка в музеї історії міста Хмельницького.  Київський фотохудожник Олександр Сліпченко  зафіксував на світлинах та зафільмував Євромайдан  від перших днів до серпня 2014… 


Злети і голгофи Майдану, будівництво барикад і руїна, вирування людської стихії і прояви індивідуальностей, палаючі шини, будівлі, розібрана бруківка, бронежилети і каски, намети, польові кухні  і  польові творчі майстерні , виправа оборонних сотень,  сцена  Майдану і - одухотворені, сповнені надії  юні і зрілі, знайомі і незнайомі обличчя, обличчя, обличчя…


Відтворити, як воно було, і вивчити, як і чому все було,  - ось що допомагає здійснити серія фоторобіт, панорамних світлин  Олександра Сліпченка «Пам`ятай Майдан!»


Таку мету і ставив перед собою автор – зберегти ті миттєвості для  історії.  Про кожну світлину, про кожен день  Революції  Гідності пан Олександр може розповідати годинами. Як і про відеосюжети-хроніки Майдану.  Адже, крім того, що уважно стежив тоді за перебігом подій, ще й працював певний  час у музеї Революції Гідності. Знайомий  хмельничанам  за  циклом світлин «Випадкове мистецтво», який півроку тому експонувався  в музеї історії міста Хмельницького, автор вперше виставляє таку повномасштабну збірку робіт з тематики  Майдану. 

Познайомитися з експозицією та поспілкуватися  на  тему  «Феномен Майдану»  запрошуємо  в музей історії міста Хмельницького, що на Проскурівській, 30, у вівторок, 3 грудня о 15.00. Вхід  вільний.

Переглядів: 52 | Додав: varta
Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2019