| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Ср, 2024-05-29, 09:17

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Календар України
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » 2018 » Вересень » 25 » Народні месники України
17:54
Народні месники України

20 вересня у музеї Проскурівського підпілля відбулася історична година «Народні месники України», присвячена Дню партизанської слави. У заході взяли участь викладачі та студенти-історики Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.З матеріалів музейної експозиції учасники заходу дізнались про історію Проскурова (нині Хмельницького) в період Другої світової війни, Проскурівську підпільно-партизанську організацію, яка діяла в нашому містів роки окупації. Завідувач музею В. Баранюк наголосила, що в День партизанської слави ми висловлюємо всенародну повагу до всіх захисників Батьківщини, які в роки Другої світової війни боролися за свободу і мир в глибокому тилу, та тим Героям, які сьогодні ціною власного життя захищають незалежність та територіальну цілісність України.
Важливо, що в партизанські загони нерідко входили не лише чоловіки, а й жінки і діти. Такою юною підпільницею в роки війни була й мама запрошеної гості Ніни Тарасюк – учасниця Проскурівського підпілля Ганна Хотовицька.
Як то кажуть, в час війни діти швидко дорослішають. Так, за словами Ніни Олексіївни, її матір в юному одинадцятирічному віці вже стала зв'язковою і за вказівками підпільників власноруч переносила на собі вибухівку, за допомогою якої пізніше не один німецький ешелон пішов під укіс. Після війни жінка була нагороджена низкою урядових нагород, у тому числі й медаллю «За відвагу».

А сьогодні в родині Ніни Тарасюк таких медалей уже дві, адже її молодший син Олексій, який від початку бойових дій на Сході захищає незалежність України у складі 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, також був нагороджений медаллю «За відвагу». Тому рід Хотовицьких-Тарасюків може пишатися своїми Героями.

Цікавим історичним доповненням заходу стала унікальна виставка військової мініатюри «Друга світова в мініатюрі», на якій представлено авторські міні-діорами з військовою технікою, вміщеною у певні макетовані сюжети, автентичні часам Другої світової. Усі присутні захоплено розглядали унікальні творіння автора Геннадія Совви.

Завершився захід музичним вітанням учасників народного ансамблю музики і пісні «Ретро» Хмельницького міського культурно-мистецького центру «Ветеран».

Переглядів: 816 | Додав: varta
Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2024