| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Ср, 2018-02-21, 08:37

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Погода
мишки teddy bears
Статистика

ЛЮДИ

Головна » Статті » Мої статті

Марина ВЕРБИЦЬКА та Світлана КОЛЕСНИК у спільному проекті "ВИШИВАНКА"

ВЕРБИЦЬКА Марина Олексіївна  

 

Живописець, вчитель, письменник, ілюстратор.   Народилась 13 квітня у м. Хмельницькому, Україна. У 2007 році закінчила Одеський педагогічний університет ім.. К. Д.Ушинського, художньо-графічний факультет. Член Спілки Митців народного та сучасного мистецтва. Викладач образотворчого мистецтва Хмельницької дитячої школи мистецтв. З 2005 року активний учасник міських та обласних художніх виставок, конкурсів, обласних та Всеукраїнських пленерів. Учасник Всеукраїнського пленеру «Мальовнича Україна – 2007», переможець обласного семінару-пленеру викладачів образотворчого мистецтва ПСМНЗ 2009 року ( 1 місце у номінації «Живопис»). Дипломант 1-го Всеукраїнського літературного конкурсу на кращі твори для дітей «Золотий лелека» у номінації «Авторська казка» за «Казку про кам’яного птаха».  Автор методичної розробки «Колективна робота як засіб естетичного розвитку дитини та розвитку її творчого потенціалу» та експериментальної програми з предмету на вибір «Художнє проектування та конструювання». Професійно володіє німецькою, англійською та французькою мовами. Окрім викладацької діяльності є практикуючим художником, що займається станковою картиною, книжною ілюстрацією та виготовленням авторських ляльок-мотанок. Творча концепція : « Колір є сутність всіх речей, концепція – невід’ємна від форми».


«Мені цікаві архаїчні символи у мистецтві, символи давні, дохристиянські, первісні, вільні від подальшого нальоту наступних поколінь та культур. Символи-знаки, що збережені переважно у артефактах, які мають багато значень та інтерпретацій. Яйце, прядка, піч, сонце, місяць, джерело, колиска, пряжа, кам’яні ідоли, батько-вогонь, мати-вода та земля, птаха, «дерево життя» тощо. Все це – є символи і навіть колір – це лише символ. Я втілюю те, що я відчуваю у своїх роботах, які є по своїй сутності нічим іншим, як концептуальними артефактами, наповненими наполовину матеріальним, а наполовину фантастичним та символічним значенням. Це – світ забутий та давній, як сама земля, існуючий по законам природи, гармонії, символізму та у філософсько-міфологічній інтерпретації реальності. Світ предків, що фрагментарно існує і сьогодні, але може інтерпретуватися нами по-різному. Світ, у якому все було просто і достатньо було лише трьох кольорів – червоного, синього та чорного для того, щоб передати всю сутність світу. Колір – це теж символ, невід’ємний від сутності речі. Інколи я навіть кожну річ відчуваю як колір, матеріальну та прагнучу певного візуального виявлення. Образи набувають визначеної форми і картина завжди з’являється в моїй уяві вже у певній живописній інтерпретації як ікона. Кожна річ і ідея є матеріальною та диктує свій колірний образ. Навіть мої реалістичні роботи є символічними у своїй колірній системі та наближуються до прадавньої і первісної гармонії наших предків».


КОЛЕСНИК Світлана Іванівна


 Стипендіат міської ради 2009 року. Народилась 19 березня 1971 року у м. Хмельницькому. Навчалась в загальноосвітній школі №14 м. Хмельницького. З  1981 року вступила у Хмельницьку художню школу, яку успішно закінчила у 1985 році.   В 1986 році вступила до Вижницького училища прикладного мистецтва і в 1990 році закінчила повний курс названого  навчального закладу по спеціальності: декоративно-прикладне мистецтво, кваліфікація: художник-майстер по вишивці. З 1993 по 2004 рік працює викладачем образотворчого мистецтва в Хмельницькому Палаці творчості дітей та юнацтва. В 1997 році вступила в Хмельницький технологічний університет Поділля і з цього ж року призначена завідуючою декоративно-ужиткового відділу Палацу творчості дітей та юнацтва. У 2003 році закінчила Хмельницький технологічний університет Поділля за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти». З цього ж року продовжила навчання в Хмельницькому національному університеті і в 2005 році закінчила  повний курс названого навчального закладу, та отримала диплом магістра.  З 1997 року займається виставковою діяльністю.


Працює в різноманітних техніках, таких як: живопис, графіка, колаж, а також прикладною діяльністю.  Має власний живописний почерк, оригінальним в роботах є декоративність, стилізація, постановка експериментальних задач, таких як об”ємність, фактура. Мудрим наставником і натхненником є рідна природа, сповнена гармонії та краси. Саме стан природи (пори року, шум, тиша, вітер, шелест листя) здатен надихнути на створення мистецького твору. Ці твори завжди перегукуються з минулим, та тісно зв’язані вишивкою. Взагалі над вишивкою багато кропіткої праці, сил, часу. Постійно вдосконалює свою майстерність. Мисткиня вивчає давні українські орнаменти у музеях та у старих людей, які мають цікаві вишивки. Творчо опрацьовує їх, та використовує в своїх композиціях. Найбільше захоплення – рушники з геометричними та рослинними орнаментами. З технік-хрестик, гладь, різноманітні мережки. Останнім часом поряд з мережками творчим захопленням стали рушникові шви. Вони відкривають можливість польоту безмежній фантазії у створенні композицій з рослинних мотивів. Ознакою майстерності є створені роботи вишиті гладдю, тут домінують реалістичні українські мотиви.


Колесник С.І. є членом спілки митців народного та сучасного мистецтва. З 2006 року по теперішній час працює викладачем Хмельницької дитячої школи мистецтв. Стипендіат міської ради 2009 року.

 

Категорія: Мої статті | Додав: varta (2010-05-05)
Переглядів: 930 | Теги: Хмельницький Палац творчості, Марина Вербицька, архаїчні символи, філософія кольору, спілка митців народного та сучасног, Світлана Колесник
Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2018