| RSS Реєстрація | Вихід | Вхід Вт, 2019-05-21, 13:41

...


Меню сайту
Ласкаво просимо!
Сьогодні
Погода
мишки teddy bears
Статистика
Головна » 2019 » Травень » 7 » Оберіг для мами – власними руками
16:11
Оберіг для мами – власними руками

Напередодні Дня матері в музеї історії міста Хмельницького відбувся майстер-клас із виготовлення ляльки-круп`янки.

У захопливому дійстві взяли участь третьокласники Хмельницької СЗОШ № 12  під керівництвом вчительки Ірини Миколаївни Міщук. А також до виготовлення оберегів із задоволенням долучилися музейники та представники ЗМІ.


Директор музею Галина Барабаш розповіла гостям про історію відзначення в світі та в Україні Дня матері. А також про традиції виготовлення народної іграшки-оберегу – ляльки-круп`янки.


Лялька-круп`янка – слов`янська обережна лялька, що притягує в дім достаток  і багатство. Основною її складовою є крупа, що символізує урожай і прибуток. Ляльку-круп`янку або круп`яничку  традиційно робили без обличчя, як і інших обрядових ляльок, аби запобігти вселенню поганого духу. Її ставили на покуті, або «красному» куті в хаті. Цей оберіг заведено дарувати на новосілля, весілля. Така лялька, виготовлена з любов`ю дитячими руками, стане добрим подарунком для  дорогої матусі.

Науковий співробітник музею Марина Грень поділилася  зі школяриками секретами виготовлення  круп`янки.


Ляльку наповнювали гречкою, пшоном, рисом, вівсом, перловкою тощо. Також на дно мішечка-основи клали монетку на щастя та добробут. У голодні неврожайні роки з неї могли відсипати зерна, якщо їжі не вистачало. У кожного виду крупи було власне значення.  Наприклад, найдорожчим був рис, тому він символізував багатство, гречка – достаток, перловка – ситість, овес – силу… Перед посівом жменя зерна бралася з ляльки, а після збору врожаю її наповнювали свіжими зернами. Виготовляти ляльку треба зі світлими помислами, любов`ю та добрими побажаннями людині, для якої готуєш подарунок.


Зацікавлені діти натхненно взялися за створення оберегів з підготованих працівниками музею матеріалів.
У кожного вийшла власна оригінальна круп`яничка – сувенір-оберіг для улюбленої матусі.  А на  згадку про добру справу учасники зробили спільні світлини.Переглядів: 44 | Додав: varta
Оберіть мову сайту
Відеоскриня
Фотоподорож

Copyright mimh.org.ua © 2019